קרקס הבריחה - Runaway Circus
Opening 1.7.2021 הפתיחה
הנסן - עיריית ירושלים - רן וולף - הרשות לפיתוח ירושלים - משרד ירושלים ומורשת

טיפואטיקה היא ביטוי שרקח המשורר רוני סומק ומשמעותו חיבור בין טיפוגרפיה לפואטיקה. "טיפואטיקה" היא מיזם פדגוגי המתקיים בעשור האחרון, ובמהלכו תלמידי שנה א' יוצרים עבודה טיפוגרפית כתגובה ופרשנות לשיר של משורר/ת. הפרויקט מתחיל בכיתת כתיבה יוצרת בהנחיית אסתי ג' חיים: הסטודנטים/ות בוחרים/ות שיר מתוך יצירתו של משורר/ת נבחר, קוראים אותו קריאה צמודה, מפרשים אותו וכותבים טקסט כתגובה לו. בכיתת מבוא לטיפוגרפיה בהנחיית אריק כספי רוקמים/ות הסטודנטים/ות עבודה טיפוגרפית חזותית המגיבה-מפרשת-מתכתבת עם השיר. פעולה זו עברה מטמורפוזה נוספת בהצבה שלפניכם.

בשבוע העיצוב ירושלים מציג סמינר הקיבוצים עבודות טיפואטיקה לשירים של תהילה חכימי מהשנה האחרונה, בלוויית קולותיהם/ן של הסטודנטיות/ים המקריאים/ות את השיר שבחרו. החלל החשוך מזמין את המבקרים לברוח, לבהות, להאזין, להתבונן, להזות ולצעוד לרגע על חוט המקשר בין הפואטי לטיפוגרפי.

סטודנטים/ות בבית-הספר לעיצוב במכללת סמינר הקיבוצים – הדס ארנברג, יעל נגר, כרמל שינדלר, גפן דותן, נתנאל אהרונוב, יעל סירוטין, שיר מזרחי, גפן לוי, אילנית מושייב, יעלה בן צבי, עמית מנהיים, סמדר משה, נגה רואה.

מכללת סמינר הקיבוצים

בהנחיית אסתי ג' חיים ואריק כספי' תהילה חכימי, משוררת